Педагогічні кадри

Дата: 11 вересня 2020 о 11:13, Оновлено 14 листопада 2023 о 23:40
Автор: Том`як І. І.

Особистість учителя була і залишається ключовою фігурою педагогічного процесу. Підтвердженням цього є прийнята Державна програма «Вчитель», у якій зазначено, що саме через діяльність педагога реалізується державна політика, спрямована на зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації, розвиток сучасної науки і техніки, збереження і примноження культурної національної спадщини. Ефективне функціонування Борщівської початкової школи передбачає здійснення кадрової політики шляхом створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня та його професійного самовдосконалення.

Кадрове забезпечення Борщівської початкової школи  здійснено у повній відповідності з робочим планом школи. Навчально–виховний процес забезпечують 6 педагогічний працівник. Розстановка кадрів здійснюється відповідно до фаху та їх компетенції. Школа укомплектована кадрами на 100%.

У педагогічному колективі працює  6  педагогів, в тому числі:

• Спеціалістів вищої категорії – 4
  • Спеціалістів першої категорії – 2
  • Спеціалістів другої категорії – 0
  • Спеціалістів – 0

Старших вчителів – 2

Вчитель методист - 1

КОДЕКС ЧЕСТІ ПЕДАГОГА

1. Усвідомлюй свою відповідальність перед майбутнім суспільством, перед державою.
  2. На виконання свого покликання будь скрізь взірцем Нової Людини для учнів, будь старшим другом, надією і опорою.
  3. Постіймо шукай в кожному учневі індивідуальні багатства його душі, спирайся на них, розвивай їх.
  4. Виявляй терпеливість, очікуючи результатів своїх педагогічних зусиль.
  5. У найскладніших обставинах залишайся оптимістом у ставленні до кожного учня, борися за його успіхи.
  6. Виявляй повагу до думки учня, будь спокійним, урівноваженим, життєрадісним і привітним, виконуй всі вимоги «Внутрішньошкільного розпорядку школи».
  7. Май свій особистий стиль і намагайся, щоб кожен урок не був схожим на інший.
  8. Дізнайся про всі «сімейні таємниці», пов'язані з дитиною, її долею, характер взаємин у сім'ї, які можуть мати вплив на виховання.
  9. Учитель має бути добрим, чуйним, дружелюбним до колег, учнів. Зобов'язаний ділитися своїм досвідом з колегами
  10. Не повинен соромитися вчитися у колег, «не дивитися» на колег зверхньо, берегти ім'я і честь своїх колег.
  11. Планувати і впроваджувати нові системи, форми і методи та моделі навчальної роботи.
  12. Формувати в учнях особистість, духовність, нашу національну культуру, патріотичні почуття.
  13. Нe боятися ризикувати. Відверто визнавати свої помилки, які виникають у пошуках нового.
  14. Дотримуватись вимог до мовлення та правил спілкування.
  15. Перш ніж критикувати колег та учня, пам'ятай про свої недоліки. Критика має бути конструктивною.
  16. Піддаватися критиці мають усі вчителі. Проте силу і форми критики необхідно аналізувати.
  17. Вчитель повинен унаочнювати свої ідеї наочності, інсценізувати їх.
  18. Цікавтеся колегами, які вас оточують, їхніми турботами і радощами.
  19. Створюй нові особистісно зорієнтовані методики викладання предметів, вивчай і знай права дитини, приділяй увагу міжнаціональному вихованню на засадах толерантності та ненасильства.
  20. Педагогіка ненасильства має стати основою роботи вчителя.
  21. Створюй умови для максимального розвитку здібностей учнів, враховуючи їхні індивідуально - психологічні особливості.

«ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ПЕДАГОГА»

• Учень - особистість, стався до нього з повагою.
  • Ніколи не висміюй, не злись і не кричи. Будь завжди в доброму настрої, володій почуттям гумору.
  • Будь терплячим, вимогливим, ввічливим і доброзичливим.
  • Постійно підвищуй самооцінку учнів.
  • Домагайся довір'я учнів.
  • Вмій берегти здоров'я учнів і своє.
  • Твоє відмінне здоров'я — добрий приклад для учнів.
  • Будь стриманий на похвалу і відмовся від покарань.
  • Не жалійся батькам учнів.
  • Дисципліна й успішність класу — справа твоєї професії.
  • Душа маленької дитини відкрита, щира, добра, безпосередня. І дуже важливо не поранити, не зламати, не скривдити цю маленьку особистість. Дитина і вчитель — це єдине ціле.
  • Головне - створити умови для розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей.

ПАМ'ЯТКА ПЕДАГОГАМ, КОТРІ МАЮТЬ ПРОБЛЕМИ З ГОЛОСОМ

• Якщо горло періодично пересихає — вдихайте двічі на день протягом п'яти хвилин пару з додаванням ментолу.
  • Не захоплюйтесь кавою та спиртними напоями: їм властивий «осушувальний» ефект.
  • У жодному разі не кричіть і навіть не підвищуйте голос. Контролюйте себе за будь-яких обставин.
  • Не відкашлюйтеся, силкуючись прочистити горло. Натомість рішуче ковтайте слину.
  • Не захоплюйтеся голосовим марнотратством. Є розмови, а є «теревені». На останні накладіть табу. Уникайте гамірливого, просякнутого сигаретним димом оточення.
  • Частіше розслаблюйтеся — це допоможе вашому голосу.
  • У приміщеннях із центральним опаленням варто поставити посудину з водою — це зволожить повітря.