Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 6 чоловік

8. Річний звіт директора про діяльність школи в 2022 - 2023 н.р.

Дата: 11 вересня 2020 о 11:29, Оновлено 4 червня 2023 о 18:12
Автор: Том`як І. І.

ЗВІТ

директора

Борщівської початкової школи

Том`як Іванни Іванівни

перед педагогічним колективом та громадськістю

за 2022/2023

навчальний рік

с. Бощів

09.06.2023 рік

Вступне слово

            Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і на порозі новий навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/ 2023 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

І. Загальна інформація про заклад.

Борщівська початкова школа  — знаходиться у комунальній власності. Будівля закладу  функціонує з 1861 р., земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 0,4190га. Заклад розміщено у одному навчальному приміщенні, є господарські будівлі, надвірний туалет. На території школи є автономна газова котельня. Загальна площа школи становить 240 м2. Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.

Виконання ст.53 Конституції України,  Закону України «Про освіту»,  Закону України «Про загальну середню освіту»

На виконання  Закону України  «Про  освіту»,  ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВК«Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які  проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.

ІІ. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ

 Територія навчального закладу частково огороджена, з метою обмеження доступу стороннього автотранспорту. «Схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих немає. Облаштовано спортивний майданчик. Обладнання майданчика утримується в належному стані, загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження  раз на рік. Територія озеленена достатньо. Є облаштований квітник із багаторічними  рослинами .

         Приміщення початкової школи.

 При комплектуванні класів у закладі дотримуються вимог державних санітарних норм. Освітлення закладу – змішане. Світловий коефіцієнт природного освітлення відповідає санітарним нормам. Під час навчального процесу дотримується лівобічне природне освітлення навчальних кабінетів. Питома потужність штучного освітлення відповідає нормативам. Санітарно-гігієнічні вимоги щодо штучного освітлення виконуються. З метою енергозбереження та покращення освітленості приміщень здійснена  заміна вікон на пластикові. 

У навчальних класах створені належні санітарно-гігієнічні умови для здійснення навчально-виховного процесу. Дотримується режим провітрювання, проводиться вологе прибирання згідно з графіком. В достатній кількості є інвентар для прибирання приміщень, який промаркований та використовується за призначенням. У наявності миючі, дезінфікуючі засоби.

Котельня знаходиться у задовільному стані, утеплена. У навчальних класах підтримується температурний режим. Під час підготовки до роботи в осінньо-зимовий період своєчасно буде проведено ревізію запірної арматури, перевірку теплового лічильника та манометрів.

Заклад забезпечено холодною та гарячою протічною водою. Наявний бак з питною водою. В приміщенні є рукомийник, сушка для рук. Заклад має два внутрішні туалети, в будівлі школи. Один учнівський туалет окремо для хлопців, другий учнівський туалет для  дівчат.

У навчальному закладі відсутній спортивний зал, актовий зал, душові кімнати відсутні. Системи водопостачання, електроосвітлення, тепломереж перебувають у справному стані. Будівля школи знаходяться у задовільному технічному стані.  В школі наявна одна каналізація.

Школа повністю забезпечена засобами пожежогасіння. Кількість вогнегасників –  відповідає нормативним вимогам. Загальний стан системи енергозбереження задовільний. Електрощитові обладнані відповідно до вимог. Електропроводи розміщені всередині приміщення та зовні в справному стані.

У навчальному закладі видано накази про призначення відповідального за електробезпеку та безпечне використання електрообладнання. Наказом по школі призначено відповідального за збереження будівель, споруд, інженерних мереж.

У навчальному закладі проводиться цілеспрямована робота щодо покращення стану будівель та споруд.  Навчальні класи, коридори школи обладнані сучасними стендами.  Навчальні класи  забезпечені методичними та технічними засобами навчання відповідно до вимог, функціонують мультимедійні дошки. Початкові  класи НУШ забезпечені необхідним навчально-методичним приладдям.

Навчальний заклад розташований на самостійній земельній ділянці. Земельна ділянка поділена на зони: дитячий майданчик , подвір’я, школа, господарська частини, котельні та надвірного туалету. Подвір’я навчального закладу має задовільний стан: обладнані квітники, спортивні майданчики, є бетоноване покриття, частина з якого потребує ремонту. Облаштування приміщень не створює загрози травмування учнів та працівників. У класах меблі розставлені належним чином.

         Режим прибирання  забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень . Режим провітрювання дотримується .

         Харчування.  Всі учні Борщіської початкової школи забезпечені  гарячим харчуванням.   Їжа привозиться з Хлібичинської гімназії.

ІІІ. Організація освітнього процесу.

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків: у 1 класі – 35 хвилин, у 2-4 класах – 40 хвилин.

          Навчальний рік розпочинався 1 вересня і закінчиться 14 червня без проведення державної підсумкової атестації випускників початкової школи та навчальних екскурсій в зв`язку з оголошенням воєнного стану в Україні.

          Навчальні заняття організовувалися за семестровою системою:

І семестр – з  1 вересня по 31 грудня 2022р.

ІІ семестр – з 24 січня по 14 червня 2023р.

          Впродовж навчального року для учнів проводилися  канікули :

Осінні – з 25 жовтня по 31 жовтня.

Зимові – з 01 січня по 23 січня.

Весняні – з 28 лютого по 13 березня.

Випускники 4 класу  2022/2023 навчального року продовжують навчатися у інших школах :

Всього – 8 випускників, які   продовжують навчання в Замулинецькому ліцеї - 6 учнів, у Хлібичинській гімназії 2 учнів.

ІІІ. Стан і розвиток  мережі закладу.

У 2022 /2023 навчальному році в закладі працювало 6 педагогічний працівник і 2 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 27 учнів у 4 класах :

1- клас (5 учні);

2-клас ( 7 учнів);

3-класи (7учнів).

4-клас (8 учнів).

Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 7 учнів, що дещо зменшилась  порівняно з попередніми роками.

У 2022/2023 навчальному році випущено із школи 8 учнів.

ІV. Кадрове забезпечення.

За якісним складом педагогічних працівників наш заклад  має можливість надавати учням якісні освітні послуги.

Із вищою освітою у школі працює 6 вчителів, з них 1 асистент вчителя. Всі педагоги є штатними працівниками закладу.

VСистема організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазнала ключових змін на виконання положень закону України «Про освіту» та реалізації прав педагогічних працівників на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Заклад перейшов на реалізацію Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідно до Постанов КМ № 800 від 21.08.2019 та №1133 від 27.12.19, яким встановлено загальний обсяг підвищення кваліфікації не менше 150 годин на 5 років.

Отже всі працівники Борщівської початкової школи щорічно проходять накопичувальні курси на базі ОІППО або на інших онлайн-платформах.

   V I. Результати атестації педагогічних працівників

У 2022-2023 н.р. проходили позачергову атестацію 2 педпрацівниці :Том'як Іванна Іванівна та Шейнога Христина Михайлівна.  На належному рівні було проведено вивчення системи роботи вчителів, що атестувалися, та їх  творчі звіти. За результатами атестації рішенням комісії І рівня Том'як Іванні Іванівні підтвердили кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії» а Шейнозі Христині Михайлівні підтвердили кваліфікаційну категорію « спеціаліст першої категорії» та рішенням комісії ІІ рівня Том'як Іванні Іванівні підтвердили кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії»

VІІ. Методична робота.

         Методична робота в закладі була спрямована на ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.

На початку навчального року в ЗЗСО було  видано наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.

У 2022-2023 навчальному році педколектив третій рік працював над реалізацією методичної проблеми «Формування ключових компетентностей як основа успішної самореалізації школяра», опановуючи науково-методичну, психолого- педагогічну літературу та формуючи внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.

Науково – методична робота представлена такими компонентами:

методична та педагогічна ради;

проблемний семінар;

творча та динамічна групи;

постійно діючий психологічний семінар-тренінг;

самоосвіта;

індивідуальна педагогічна діяльність.

У 2022-2023навчальному році методична робота в закладі здійснювалася відповідно до чинних нормативних документів. Аналіз підсумків методичної роботи показав, що вона була спрямована на створення інформаційних, науково-методичних, організаційно-педагогічних умов для професійно-особистісного зростання педагогів, удосконалення навчально-виховного процесу, якості знань та вмінь учнів, утвердження компетентнісного підходу.

         На засіданнях проблемного семінару, що проводились за планом, було  розглянуто методологічні засади формування  ключових компетентностей нової української школи.

         На засіданні педради «Формування мотивації навчальної діяльності школярів за сучасних умов» проаналізовано основні напрямки роботи колективу з реалізації з вагомого напрямку реалізації методичної проблеми. Робота методичної ради та структурних підрозділів: творчої групи «Компетентнісне читання» динамічної групи вчителів початкової школи , методоб’єднання класних керівників була також підпорядкована реалізації педагогічної проблеми та вирішенню головних завдань методичної роботи. Підсумки роботи цих об’єднань підбиті на останніх засіданнях, визначені завдання на наступний навчальний рік. Стан методичної роботи проаналізований у відповідному наказі.

         Методична робота в закладі проводилась згідно плану, щопонеділка проводились оперативні методичні наради, щомісяця – наради з планових питань, а також опрацьовувались документи МОН України та інших органів системи освіти. Більше уваги в порівнянні з попередніми роками було приділено формуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти та розробленню Стратегії розвитку закладу.

         Більшість учителів провела показові уроки з метою обміну досвідом з колегами, провести частину запланованих на березень- квітень завадив воєнний стан.

         Перебувала під контролем індивідуальна методична робота вчителів школи. Значна увага зверталась на  організацію роботи  початкової школи за принципово новими програмами та стандартами НУШ, забезпечення комфортного освітнього середовища. Вчителі за підтримки батьків і колег впоралися з цим завданням Вчителі початкової школи, адміністратори успішно пройшли очні та онлайн-курси та отримали сертифікати.

         З’явився ще один напрям методичної роботи – це методична робота вчителів та асистентів учителів інклюзивних класів. Крім курсової підготовки, значну роль відіграє самоосвіта та консультації з фахівцями Снятинського ресурсного центру.

         Основні питання, що розглядалися в ході методичних та оперативних нарад

-діяльність педагогічного колективу з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів;

-самоосвітня діяльність вчителя.

Охоплено напрямки:

-методичні проблеми;

-відвідування учнями закладу;

-організація харчування учнів у закладі;

-питання з безпеки життєдіяльності;

-навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;

-стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;

-стан інклюзивного навчання;

-сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;

-питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи;

-питання академічної доброчесності.

VІІІ. Навчальна діяльність учнів.

Упродовж 2022-2023 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів, забезпечення стандартів НУШ для 1-4 класів та інклюзивної освіти для дітей з ООП.

Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2022 р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.

На початок навчального року було 27 учнів у школі. Показники високого рівня мали 9 учні,  достатнього– 12 учнів, середнього – 5 учнів, і 1 учень низький рівень.

IХ. Виховна та позакласна робота.

         Виховна та позакласна робота в закладі спрямована на створення безпечного освітнього середовища яке б плекало творчу особистість, давало умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини.

         Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України.

Для їх системної реалізації у закладі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, районні та обласні заходи, Програми, затверджені Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді,  заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

В основу планування виховної роботи покладено творчий розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.

Виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована проблемній темі школи: «Патріотичне виховання свідомого громадянина своєї країни».

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом 2022-2023 навчального року здійснювалися за основними напрямками:

-ціннісне ставлення особистості до себе;

-ціннісне ставлення особистості до сімї, родини, людей;

-ціннісне ставлення особистості до праці;

-ціннісне ставлення особистості до природи; 

-ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва; 

-ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

В основу діяльності закладу покладено принципи гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Протягом 2022-2023 навчального року в закладі були проведені такі загальні заходи:

--День знань.

--Перші тематичні уроки (класні керівники)

--Квест до Дня української писемності та мови

--Лінійка  пам’яті жертв голодомору  «Страшні роки моєї України» Акція  «Запали свічу»

--Змагання для учнів 1-4 класів «Нумо, хлопці!», приурочені до Дня Збройних сил України

--Новорічні свята.

--Виховний захід пам'яті героям Небесної сотні .

--Флеш-моб, присвячений Міжнародному дню рідної мови

--Шевченківські дні, які включали в себе: 

--Конкурс виразного читання поезій Т.Г.Шевченка і про Т.Г.Шевченка 

--Виховний захід «Шевченко – голос душі нашого народу» 

--Флеш-моб «Наш Шевченко»

День Вишиванки

День захисту дітей 

На жаль, через війну у нашій країні календарний план виховних заходів до кінця не реалізований, однак про основні святкові та пам’ятні дати діти та батьки інформувалися через соціальні мережі в інтернет-просторі.

Педагоги закладу шукають нові форми позакласної роботи, які були б цікавими для дітей, максимально залучали б іх до участі у заході, мали глибокий виховний вплив. Так міцно увійшли до шкільного життя пізнавальні квести, флеш-моби, ділові ігри, проектна діяльність, тощо.

У рамках екологічного виховання  протягом 2022-2023 навчального року відбулись місячники  з благоустрою прилеглої до школи території .

Всі проведені заходи та матеріали до них висвітлюються на сайті школи.

Батьки учнів - повноправні учасники освітнього процесу. Без тісної співпраці, досягнення взаєморозуміння неможливий системний виховний вплив на дітей . Класні керівники тісно спілкуються з батьками своїх учнів, інформують їх про шкільне життя їх дітей, вирішують проблеми. Однією з форм роботи з батьками є покласні та загальношкільні батьківські збори, на яких обговорюються важливі питання,

Окрім групових форм роботи з батьками протягом року проводились індивідуальні бесіди, консультації з важливих та проблемних питань. З метою попередження та профілактики негативних проявів в учнівському середовищі протягом навчального року класні керівники проводять батьківські збори, на яких розглядають питання щодо роз’яснення нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей.

У 2022-2023 навчальному році  на батьківських зборах обговорювалися такі теми:

--Зміцнення матеріально-технічної бази школи.

--Аналіз роботи за минулий рік, формування позитивних тенденцій розвитку.

--Забезпечення співпраці школи, сім’ї та громадськості.

--Про організацію харчування учнів. 

 --Профілактика дитячого травматизму, бездоглядності та безпритульності учнів закладу.

--Попередження правопорушень серед школярів.

--Участь батьківської громадськості в організації та проведенні Новорічних свят.

Окрім того батьківський комітет оперативно реагував на заяви від батьків, учителів, вирішував проблемні питання.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2022-2023 навчальному році працював увесь педагогічний колектив. У становленні системи виховної роботи важлива роль відводиться   методичній роботі, в якій значну роль відіграють класні керівники. У рамках даного напрямку роботи в школі протягом року проведено чотири засідання методичних об’єднань класних керівників, на яких розглянуто питання аналізу виховної роботи за попередній навчальний рік, ознайомлено з програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, сплановано основні виховні заходи, проведено обмін досвідом щодо формування успішної особистості; відбулися індивідуальні консультації, які були спрямовані на розвиток творчого підходу класного керівника до своїх обов’язків, використання в роботі інноваційних виховних технологій,   розвиток патріотичного виховання, впровадження в практику роботи принципів безконфліктного спілкування, недопущення булінгу, жорстокого  поводження з дітьми.

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі. 

         Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на 01.09.2022року складений графік чергування по школі вчителів. Слід зазначити, що всі вчителі відповідально ставилися до обов’язків чергування протягом навчального року.

Х. Соціальний захист.

         Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які здобувають освіту в закладі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року було сформовано банк даних  дітей  пільгових категорій. Кіль­кість дітей у них становить:

--діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 1.

--напівсироти - 0

--діти із багатодітних сімей – 2.

--діти із малозабезпечених сімей – 0.

--діти на інклюзивному навчанні – 1.

--діти учасників АТО –1

--діти учасників ЗСУ - 4

--внутрішньо-переміщені особи- 1 .

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги ад­міністрації закладу.

Діти пільгових категорій, та загалом всі учні школи отримували  гаряче харчування в шкільній їдальні, всі діти були забезпечені подарунками до свята Святого Миколая, та до Нового року за спиянням спонсорів.

XІ. Фінансово – господарська діяльність.

         У зв'язку із воєнним станом в Україні у 2022/2023 навчальному році за рахунок  бюджетних та спонсорських  коштів не було зроблено  ремонту у школі  та не було  поповнення матеріально – технічної бази закладу, було тільки облаштовану укриття.

Упродовж 2022/2023 навчального року у закладі  відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати. Здійснена своєчасна виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення.

ХІ. Охоплення учнів гарячим харчуванням.

         У 2022/2023 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне гаряче  харчування усіх  дітей.

         Гарячим харчуванням було охоплено всіх  учнів закладу. 

ХІІ. Охорона праці.

Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі є під щоденним контролем  адміністрації , медпрацівника сільської амбулаторії .

Посадові обов’язки працівників, інструкції  з техніки безпеки з блоком  питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності діють відповідно  до наказів по закладу

У наказі по школі призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці,  безпеки життєдіяльності під час навчально – виховного  процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство в закладі.

Щорічно за планом роботи  закладу   проводиться навчання працівників  з питань охорони праці , безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком  проводяться заліки працівників , про що оформляються протоколи  в окремому журналі.

У закладі наявні всі необхідні журнали для реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці працівників та учнів закладу..

Протягом  2022/2023 н/ року не було травмовано вчителів та учнів під час навчально – виховного процесу та  в побуті. Питання безпеки життєдіяльності дітей  під час канікул обговорено на батьківських зборах  .

Щоденно здійснюється контроль за температурним режимом у шкільному  приміщенні , за режимом провітрювання, вологим прибиранням..

Всі учні та вчителі  школи щорічно проходять медичні огляди.

На  01.09 2022 року 8 працівників пройшли медогляд і були допущені до роботи.

Вся робота з охорони праці  спрямована на виконання Законів України  «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці»,  «Про  забезпечення санітарного та епідемічного  благополуччя населення,   поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання  правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й заходами захисту від травматизму під час освітнього процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, недопущення поширення  захворюваності на ГРВІ серед учнів  та працівників. На час карантину, вся діяльність проводилася згідно наказу №31-о від 17.03.20 «Про роботу закладу під час карантину».

ХІІІ. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.

         Із учнями закладу перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником.

         Перед осінніми та зимовими канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди. Перед весняними та літніми канікулами інструктажі з техніки безпеки проводилися в онлайн режимі та індивідуально з учнями і батьками відповідно до наявних інтернет – ресурсів.

Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу.

Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму.

Завершальне слово

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі   звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як завідувач школи докладатиму всіх зусиль, щоб разом досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в  утвердженні позитивного іміджу школи,  у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя. 

Зробимо  все можливе, щоб наш навчальний заклад був для дітей  - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.